Odbarczenie i spondylodeza tylna na poziomie L5-S1

Witam oczekuje na operacje kregosłupa mam 23 lata. bede mial odbarczenie i spondylodeze tylną na poziomie L5-S1 i repozycje kregozmyku. Mam dwa pytanie: 1. Po jakim czasie po operacji bede mogł wrocic do jazdy na rowerze stacjonarnym poziomym?. 2. Ila czasu po operacji bede mogl wrocic do treningow na silowni chociaz lekkich?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Trudno jednoznacznie ocenić czas rekonwalescencji, gdyż jest on uzależniony od kwestii osobniczych i rozległości zabiegu. Rehabilitację rozpoczyna się zazwyczaj ok 3-4 tygodnia. Powrót do codziennych czynności po ok 6 tygodniach.
Pozdrawiam