Stosowanie protez zębowych a operacja pod narkozą

dzien dobry mam takie pytanie,za dwa dni mam miec operowana reke wstawienie plytki w nadgarstek,oczywiscie pod narkoza,ale mam straszny problem bo nosze proteze,gorna i dolna szczeka czy na czas operacji moge ja zostawic,czy nie ma takiej mozliwosci?,spale sie ze wstydu poprostu,proteze mocuje na bardzo mocny klej do protez sama czasem mam problem zeby ja wyciagnac,to moze jest mozliwosc ze nie bede musiala ja wyciagac.Z gory dziekuje za odpowiedz

Witam,
Sprawa protez jest z reguły bardzo krępująca dla pacjentów. Proszę mieć na uwadze, że w trakcie zabiegu personel jest do tego przyzwyczajony. Tu chodzi przede wszystkim o Pani bezpieczeństwo oraz protezy, które kosztują. Może się zdarzyć w trakcie wprowadzania do znieczulenia, że doszłoby do uszkodzenia protez lub przedostania się złamanej protezy do dróg oddechowych. Nikt tego nie chce, dlatego prosi się pacjentów o usunięcie.

Witam! Niestety protezy mocowane nie na stałe trzeba wyciągnąć, jeżeli znieczulenie jest ogólne, a nawet jak jest przewodowe. Chodzi o bezpieczeństwo intubacji jeżeli zajdzie taka potrzeba i nie ma w tym żadnego wstydu. Znieczulani są różni ludzie i powinniśmy podchodzić do tego profesjonalnie.
Pozdrawiam.