Siłownia i ćwiczenia fizyczne po złamaniu trzonu kręgu

Dzien dobry, Mialem wypadek w ktorym zlamalem trzon kregu l1. Wstawiono mi dwie sruby (zestaw Xia). Od operacji minelo 9 miesiecy.Czuje sie dobrze. Moje pytanie jest takie czy moge chodzic na silownie i cwiczyc. Cwiczenia beda wykonywane na ławce siedzaco i bede oparty oraz na lezac czy moge wykonywac tak cwiczenia? Oraz ile kilogramow moge przytyc? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy może Pan wykonywać takie ćwiczenia. Od zabiegu minęło już wprawdzie sporo czasu, ale powinien Pan skontrolować się u lekarza prowadzącego, który oceni aktualny stan Pana zdrowia oraz odpowie na powyższe pytania.