Gdzie iść z tym bólem głowy?

Często mam bóle głowy. Jak mnie zacznie boleć tak boli nawet 4 dni dzień noc. Jem różne tabletki przeciwbólowe i nic. Nie robiłam żadnych badań. Mierzyłam ciśnienie i mam 97/62 mam 23 lata. Czuję ból czoła ale głównie to pulsuje po bokach tak że wytrzymać nie mogę. Co mam robić, gdzie z tym iść?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć ból głowy należy do najczęstszych dolegliwości, na jaką cierpią Polacy, to niekiedy jest sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez organizm, którego nie należy ignorować. Tak jest w sytuacji gdy ból nawraca z dużą częstotliwością, jest silny lub gdy towarzyszą mu objawy neurologiczne. Jeżeli leki przeciwbólowe nie zdają egzaminu, a ból jest uporczywy i trudny do okiełznania, na pewno należy wdrożyć diagnostykę. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/co-moga-oznaczac-czeste-bole-glowy.

Opisany przez Panią problem sugeruje, że warto niezwłocznie zwrócić się do lekarza – najpierw do internisty, który po zebraniu wywiadu i badaniach podstawowych (takich jak choćby morfologia wraz z CRP) podejmie decyzję o skierowaniu Pani do specjalisty – to jest do neurologa. Ten z kolei może uznać za konieczne wykonanie tomografii komputerowej lub nawet MRI głowy w celu zlokalizowania przyczyny bólu głowy. Zachęcam do lektury materiału: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.