Gdzie mogę wykonać plastykę brzucha na NFZ?

7 lat temu zdecydowałam się na wyjęcie pompy baklofenowej, która łagodziła skutki mózgowego porażenia dziecięcego, ale jednocześnie uszkadzała mi skórę w związku z czym przeszłam blisko 15 operacji zszywających. Mimo, iż zabiegi były nazywane plastyką powłok brzusznych, daleko im do tego efekty. Mój brzuch jest bardzo zniekształcony i posiada po obu stronach grube blizny ze zrostami. Nie mogę się przyzwyczaić do jego wyglądu, nawet gdy chudnę zniekształcenie pozostaje. Mimo niepełnosprawności jestem też kobietą i chciałabym wyglądać normalnie - nie pisałam się na tak kiepskie korekty, czuję się skrzywdzona przez chirurgów, którzy je przeprowadzali. Od kilku miesięcy szukam pomocy ze strony chirurgi plastycznej w Wielkopolsce, jednakże wszyscy lekarze albo mnie zbywają albo twierdzą, że ich oddział nie ma podpisanego kontraktu. Sam NFZ zapewnia, że w moim przypadku plastyka brzucha może być refundowana, bo jest następstwem leczenia mojej choroby. Otrzymałam także listę placówek, gdzie mogę się zgłosić, ale wszystkie twierdzą, że takich zabiegów nie wykonują. Gdzie zatem jest problem? Czy plastyka w opisanym przypadku może być refundowana i gdzie?

Jeżeli ma Pani pismo z NFZ o pełnej refundacji kosztów plastyki brzucha to nie wiem niestety dlaczego nikt nie chce podjąć się wykonania zabiegu. Nie pomogę z poziomu portalu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.