Gdzie mogłam się zarazić taką bakterią?

Witam, otrzymałam właśnie wynik wymazu z kanału szyjki macicy z wynikiem : Pseudomonas oryzihabitans , wzrost-nieliczny. Proszę o informację czy konieczne jest leczenie gdzie mogłam się zarazić tą bakterią? Bardzo dbam o higienę i czystość . Pozdrawiam Anna

Konieczna jest pilna konsultacja z lekarzem zlecającym badanie. Bakteria ta może wywoływać zakażenia u osób z obniżoną odpornością, dlatego lekarz zlecający badanie zaleci ewentualną dalsza diagnostykę w kierunku zaburzeń odporności.