Acinetobacter iwofii - co to za bakteria?

Witam. Robiłam badanie wymazu z kanału szyjki macicy i z pobranej próbki wyhodowano acinetobacter lwoffii. Co to za bakteria? Co może ona wywołać?
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bacteria Acinetobacter iwofii, jest to gramujemny patogen, należący do gatunku Acinetobacter sp., bardzo rozpowszechnionego w przyrodzie. Ten konkretny patogen w większości przypadków jest małopatogenny, zdarzają się przypadki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych u ludzi z obniżoną odpornością. Do zarażenia najczęściej dochodzi w szpitalach, gdzie wytworzyły się wielolekooporne szczepy tego patogenu.
W przypadku jej wyhodowania z posiewu z kanału szyjki macicy, może mieć to znaczenie w przypadku ciąży i porodu - może to być wskazaniem do cięcia cesarskiego ze względu na zdrowie dziecka.

Nie podała Pani przyczyny wykonania posiewów i dolegliwości, które Panią gnębią. Z tego powodu nie jestem w stanie pełniej odpowiedzieć na zadane pytanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.