Gdzie szukać pomocy z nerwicą i lękami?

Witam, Moja zona ma silna nerwice, lęki. Nie wiem do jakiego lekarza się udać cały czas mówi, że umiera i płacze. Gdzie mamy szukać pomocy, do kogo się zwrócić? proszę o pomoc

Przydatną lekturą dla Państwa będzie też "Lęk i fobia" E. Bourne'a.

Pozdrawiam!

Szanowny Panie,

jeżeli żona wyraża wolę leczenia, to na NFZ trzeba zgłosić się do lekarza psychiatry, który przepisuje leki, jeśli są potrzebne i daje skierowanie do terapeuty.
Może też Pan zrobić to samo, ale prywatnie.

Jeżeli żona zagraża swojemu życiu lub ma Pan takie obawy, wówczas warto rozważyć rekonwalescencje na oddziale psychiatrycznym, mimo wszystko póki nie ma tego zagrożenia najlepiej jest zastosować się do akapitu pierwszego.

Sytuacja skomplikuje się, jeśli żona odmawia pomocy a ma Pan realne obawy o jej życie i zdrowie. Nie może jej Pan zmusić do leczenia, ale może skontaktować się z placówką leczenia zdrowia psychicznego oraz przeczytać kartę praw pacjenta, kiedy i jak podejmować decyzję o leczeniu przymusowym.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org