Hipnoza w leczeniu lęków przed wodą

Czy hipnoza może pomóc w pozbyciu się lęku przed wodą (pływaniem, utratą poczucia równowagi w wodzie)? Jak sobie z tym poradzić? Mam 54 lata i wreszcie chciałabym się przełamać... Jestem z okolic Poznania. Czy znacie Państwo kogoś, kto hipnotycznie (jesli jest taka możliwość) by mnie uleczył?

Hipnoza i terapeutyczna praca z transem może być pomocna. Należy to jednak traktować jako psychoterapię i współprace z prowadzącym (a nie rodzaj "magicznej metody"). W hipnoterapii specjalizują się m. in. psychoterapeuci ericksonowscy. Warto skontaktować się z Polskim Instytutem Ericksonowskim.

Szanowna Pani,

każda metoda terapii w jakiś sposób prowadzi do celu, jednak przy niektórych zaburzeniach (tu: lękowych) są badania udowadniające częstszą skuteczność wybranych metod terapeutycznych. W przypadku lęków i fobii poleca się terapię poznawczo-behawioralną. Może z niej Pani skorzystać m.in. u nas - współpracujemy z takimi terapeutami, nie tylko w związku z odżywianiem :)

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org