Czy hipnoza może działać leczniczo?

Witam, czy hipnoza może działać leczniczo. Byłem ostatnio na terapii niby hipnotycznej ludzie tam padali na ziemie kiedy niby uzdrowiciel nakładał ręce. Jak wstawali to byli niby zdrowi. Ja nie padłem i zachowałem świadomość. Jedynie co mi zniknęło to krosta, której nie mogłem od dłuższego czasu wycisnąć. Czy mogło to na mnie zadziałać uzdrawiająco nawet jak byłem świadomy. teraz mam chyba lekką nerwicę przez to nie mogę spać jak widziałem co tam się działo. I czy mogło to mnie jakoś zmienić ?

Witam!
Hipnoterapia jest jedną z metod psychoterapii, ale musi być stosowana przez "fachowców", nie dla celów sensacyjno-cyrkowych. Wykorzystywana jest w tej metodzie sugestia, nakazowość i ew. "cofanie w czasie". Przy tej metodzie dość często widzowie wchodzą w trans (działanie raczej przypadkowe). Mamy kilka stadiów hipnozy i tylko przy głębszych, a szczególnie przy takim nakazie pojawia się niepamięć. W transie można człowieka znieczulić i wykonywać na nim nawet operacje!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.