Czy hipnoza może pomóc przy nerwicy lękowej?

Choruje juz 6 lat na nerwicę lękowa. Psychoterapia na mnie nie dziala. Lekow sie boje. Pomyslalam ostatnio o hipnozie u dobrego hipnotyzera. Czy moga mi Panstwo powiedziec czy sa mozliwe efekty po czyms takim? Jak to w ogole wyglada? Czy taka hipnoza nie narobi mi wiecej szkod? Na przyklad wyciagnie cos z mojej podswiadomosci ze sobie nie poradze?

Hipnoza jest jednym z elementów terapii psychologicznej i polega głównie na głębokim zrelaksowaniu pacjenta, wprowadzeniu go w stan bliski głębokiego snu. Wie Pani gdzie jest i co się z nią dzieje. Wie Pani także co robi i na każdym etapie może Pani odrzucić sugestię hipnotyzera. Natomiast nie ma Pani poczucia własnego ciała-jego ciężaru,napięcia. Jest to stan bliski odczuciom przy głębokiej medytacji lub gdyby śniła Pani na jawie. Nie jest prawdą,że w czasie hipnozy można kogoś zmusić do działań wbrew jego woli. Natomiast prawidłowo prowadzonym transom hipnotycznym powinna równolegle towarzyszyć sesja terapeutyczna,w trakcie której otrzyma Pani wsparcie i szansę na bezpieczne przepracowanie treści,które ewentualnie dotąd były jedynie w głęboko ukrytej świadomości. Proszę także pamiętać,że nie każdy ulega hipnozie-około 10% osób nie umie wejść w stan głębokiej hipnozy. Hipnoza ma bowiem kilka poziomów i w zależności od celu i czasu trwania,hipnotyzer wybiera odpowiedni zakres sugestii. Warto także pamiętać, że czasem w stan hipnozy uda się wejść za drugim razem-bardzo ważne w tym przypadku są zaufanie do prowadzącego i poczucie gotowości do współpracy. Pozdrawiam serdecznie i życzę efektów.