Utrata pamięci u męża a hipnoza jako forma leczenia

czy jest szansa po zatrzymaniu krążenia gdy mózg jest niedotleniony przez 10 minut na całkowite wyleczenie i czy amnezja następcza się kiedyś cofnie czy to juz tak zostanie przez całe życie od wypadku minęło juz 3 lata a mąż lat 31 żyje tylko jednym dniem bo na drugi dzień już nic nie pamięta , wszystkie badania czyli eeg i tomograf są dobre , chciałabym spróbować z hipnozą ale trochę sie boję
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Na pewno warto spróbować psychoterapii w nurcie, który pracuje hipnozą np ericksonowskim. Praca hipnozą i transem jest pracą przede wszystkim ze sobą, w dużym skupieniu uwagi do wewnątrz i "wyłączeniu" innej percepcji. Proszę jednak pamiętać, że jest zjawiskiem naturalnym (występującym u każdego człowieka spontanicznie w trakcie niektórych aktywności), a nie "rodzajem magii" czy "zaczarowania" kogoś.
Psychoterapia pomoże Państwo pokonać lęk, niepokój, radzić sobie ze stresem, zaadaptować do trudnej chronicznie sytuacji, skutecznie poszukiwać wsparcia, a także ma szansę odblokować wynikające z lęku procesy amnestyczne.

0

Witam, wspominając swoje praktyki na oddziale neurologicznym pamiętam pacjenta z podobną dolegliwością. Wtedy jeszcze nie znałam i nie stosowałam technik hipnozy więc nie wiem czy obiektywnie właśnie ta technika przyniosłaby mu jakieś efekty, ale... gdy uszkodzenie mózgu jest stwierdzone i trwałe ciężko oczekiwać, że funkcje zostaną przywrócone po psychoterapeutycznym zabiegu hipnozy. Prędzej stosowałabym hipnozę jako technikę wsparcia w treningu neuropsychologicznym.
Natomiast dla Pani, jako dla osoby znajdującej się w sytuacji trudnej i zapewne cierpiącej na różne wtórne przypadłości, hipnoza i autohipnoza może być sposobem na radzenie sobie ze stresem.
pozdrawiam,
Karolina Piotrowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty