Utrata pamięci u męża a hipnoza jako forma leczenia

czy jest szansa po zatrzymaniu krążenia gdy mózg jest niedotleniony przez 10 minut na całkowite wyleczenie i czy amnezja następcza się kiedyś cofnie czy to juz tak zostanie przez całe życie od wypadku minęło juz 3 lata a mąż lat 31 żyje tylko jednym dniem bo na drugi dzień już nic nie pamięta , wszystkie badania czyli eeg i tomograf są dobre , chciałabym spróbować z hipnozą ale trochę sie boję

Psychoterapia pomoże Państwo pokonać lęk, niepokój, radzić sobie ze stresem, zaadaptować do trudnej chronicznie sytuacji, skutecznie poszukiwać wsparcia, a także ma szansę odblokować wynikające z lęku procesy amnestyczne.

Witam, wspominając swoje praktyki na oddziale neurologicznym pamiętam pacjenta z podobną dolegliwością. Wtedy jeszcze nie znałam i nie stosowałam technik hipnozy więc nie wiem czy obiektywnie właśnie ta technika przyniosłaby mu jakieś efekty, ale... gdy uszkodzenie mózgu jest stwierdzone i trwałe ciężko oczekiwać, że funkcje zostaną przywrócone po psychoterapeutycznym zabiegu hipnozy. Prędzej stosowałabym hipnozę jako technikę wsparcia w treningu neuropsychologicznym.
Natomiast dla Pani, jako dla osoby znajdującej się w sytuacji trudnej i zapewne cierpiącej na różne wtórne przypadłości, hipnoza i autohipnoza może być sposobem na radzenie sobie ze stresem.
pozdrawiam,
Karolina Piotrowska