Hipnoza w leczeniu uzależnienia od Internetu, nikotyny i toksycznych znajomości

Czy hipnoza jest skuteczna w leczeniu uzależnienia od toksycznych osób, internetu, nikotyny ? Wymienione uzależnienia są formą ucieczki od przykrej rzeczywistości i nie radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Czy hipnoterapia pomogłaby młodemu człowiekowi który kiedyś był szczęśliwy żył pełnią życia, odnosił sukcesy odnaleźć sens życia, zapomniane talenty, motywację, chęć rozwoju osobistego? Stan obojętności, ucieczki w uzależnienia, wrażenie cofania się w rozwoju utrzymuje się około roku.

Warto się zastanowić dlaczego miałaby to być hipnoza, tym bardziej, ze mówi Pan o tym, ze rozumie Pan w jakimś stopniu, ze te uzależnienia są formą ucieczki od rzeczywistości i nie radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. To wymaga wysiłku, odwagi i pracy wewnętrznej, żeby się skonfrontować z tym, co dzieje się w Pana życiu. Wydaje mi się, żeby to pomocna byłaby jednak psychoterapia w której świadomie Pan by uczestniczył, biorąc odpowiedzialność za swoje życie i siebie. Pozdrawiam

ciekawe, dlaczego pyta Pan o hipnoze a nie o terapie....z boku wyglada to tak, jakby chcial Pan, aby ktoc cos z Panem zrobil bez Panskiego udzialu... niestety tak to nie dziala.... powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Rukszapytanie co za tym stoi.... hipnoza moze wspomoc psychoterapie, ale jej nie zastapi...poza tym, malo osob sie tak naprAWde na niej zna/ja stosuje...

Witaj,
hipnoza,jako samodzielna terapia nie jest stosowana przez profesjonalistów.Jest jedną z metod podejmowanych w procesie psychoterapeutycznym i tak trzeba to rozumieć.Niewątpliwie jednak uzależnienie jest zaburzeniem funkcjonowania i przyzwolenie na jego dalsze trwanie odbierze Ci umiejętność powrotu do samodzielności.Dopuszczam,że jest jakaś przyczyna w zagubieniu sensu życia i poczuciu szczęścia,którą należy odnależć/możliwe,że przy pomocy hipnozy/,ale najpierw trzeba fizycznie nawiązać kontakt z gabinetem specjalisty i koniecznie w trybie stacjonarnym,bez brania pod uwagę tzw.form on-line.
Zapraszam i pozdrawiam

Praca hipnozą i transem jest pracą przede wszystkim ze sobą, w dużym skupieniu uwagi do wewnątrz i "wyłączeniu" innej percepcji. Proszę jednak pamiętać, że jest zjawiskiem naturalnym (występującym u każdego człowieka spontanicznie w trakcie niektórych aktywności), a nie "rodzajem magii" czy "zaczarowania" kogoś.
Jeśli potrzebuje Pan i che zmiany, warto pracować nad sobą w psychoterapii. Może to być w nurcie, który pracuje także hipnozą np ericksonowskim.

Witam. Ja wierzę w świadomość, samoświadomość i ciężką sensowną pracę nad sobą. Chcieć to móc. A potem wiedzieć jak to wykonać. Stan ucieczki utrzymuje się, ponieważ każda forma Pana działania jest ucieczką. Trzeba zacząć działać, zamiast fantazjować (hipnoza ma zadziałac jak cudowna sztuczka ?, to kolejna forma ucieczki od świadomości i rzeczywistości). Na co Pan się nie zgadza? Co jest powodem, że ucieka Pan od rzeczywistości. Do tego trzeba by dotrzeć i powrócić do przeżywania radości życia. Może się Pan zgłosić do ośrodków pomocy psychologicznej dla osób uzależnionych, przyjmują za darmo, na psychoterapię, psychoanalizę.
Ja przyjmuje poprzez Skypa, moja kom. 698661921. Pozdrawiam

Nie mam doświadczenie w hipnozie, więc na pierwsze pytanie nie odpowiem.
Natomiast dalej Pan stawia sobie bardzo konkretne cele i są one jak najbardziej do zrealizowania innymi metodami - ja mogę polecić Terapię Krótkoterminową Skoncentrowaną na Rozwiązaniu (BSFT) - jest to mój ulubiony sposób pracy, ponieważ widzę jak jest skuteczny w życiu wielu osób.