Trening Schultza a hipnoza

Witam. Ostatnio na obozie sportowym była pani psycholog. Przeprowadzała z nami treningi mentalne itd. Mieliśmy, także ćwiczenie na którym mieliśmy położyć się na ziemi i ona nam czytała jak np. czujemy lewą rękę, prawą nogę, staje się ciężka itd. Wydaje mi się że to był trening Schultza, jakoś tak. Moje pytanie jest następujące. Czy to był jakiś rodzaj hipnozy ?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam,

Dzięki relaksacji neuromięśniowej i autosugestiom, osoba wchodzi w stan autogenii - będąc w nim znajduje się wpływem własnego oddziaływania.
Zatem równica pomiędzy stanem hipnotycznym a autogennym polega na tym, że w przypadku hipnozy, osoba znajduje się pod wpływem działania drugiej osoby, a w autogenii pod wpływem samego siebie.


pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

0

Trening autogenny, trening progresywny, relaksacja oddechowa to często stosowane w sporcie metody mające na celu uspokojenie zawodnika, wprawienie go w stan przedstartowej gotowości i koncentracji. Są też często częścią treningu wizualizacyjnego, bądź ideomotorycznego i stanowi w nich niejako "rozgrzewkę" do następujących później ćwiczeń wyobrażeniowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Alkoholizm a hipnoza

moj syn jest alkoholikiem czego nie dopuszcza do siebie odwyk nic nie dal sam nic nie chce z tym zrobic chcialabym sprobowac hipnozy ggdzie jest to mozliwei jaki jest koszt
ponad rok temu

Witam Panią,
kwestią kluczową jest pytanie: kto tu się chce leczyć? Pani za syna nic nie zrobi, jeśli on sam do tego nie dojdzie. Dynamika uzależnień ściśle związana jest z relacją z ojcem, a raczej jej przerwaniem bądź brakiem. Jeśli syn będzie chciał zrobić coś w tym kierunku, to oczywiście może skorzystać z różnych form pomocy. Nie mam informacji, w jakim mieście Państwo szukają pomocy. Przywracanie więzi z rodzicem jest procesem, w którym może również pomóc ustawienie hellingerowskie. Jeśli będą Państwo zainteresowani proszę o informację, to podam namiary.
Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak

0

Jeśli to Pani zależy na jego leczeniu a synowi nie, to trudno będzie sobie z tym poradzić. Nie ma metod "czarodziejskiej różdżki", która za dotknięciem pozwoliłaby kogoś wyleczyć i to bez jego zaangażowania.
Polecam poszukanie wsparcia dla siebie- grup dla osób współuzależnionych czy rodzin alkoholików istniejących przy poradniach AA. Pomoże tez to Pani bardziej realistycznie patrzeć na problem uzależnienia syna i radzić sobie z nim.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Erytrofobia a hipnoza

Mam erytrofobię. Tak mnie to stresuje, że np. przy wystąpieniach/ prezentacjach biorę silne leki uspokajające, które mnie otępiają. Byłam na jednej hipnozie, ale czułam, że nie byłam podatna na sugestie. czy są rodzaje głębokiej hipnozy i wprowadzanie w nie się od siebie różni? Ta fobia mi utrudnia bardzo życie, jestem zamknięta na nowe znajomości, na publiczne wystąpienia..... sympatektomia niesie za sobą za duże ryzyko. Proszę o pomoc, w jakim kierunku hipnozy pójść. Z góry dziękuję
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty