Czy można zostać świadomie zahipnotyzowanym przez hipnotyzera?

Witam. Mam pytanie. Czy można zostać świadomie zahipnotyzowanym przez hipnotyzera nie zasypiając i czy może to wywrzeć jakieś sugestie post hipnotyczne?

Jeśli ma Pan jakieś obawy odnośnie hipnoterapii (np że sugestie posthipnotyczne mogłyby nie być zgodne z Pana wolą), warto porozmawiać o tym, że swoim terapeutą. Wyjaśni i rozwieje wątpliwości.

Tak, można, wcale nie musi to być sen. Sugestie mogą być "wdrukowane" nawet bez wprowadzania w stan snu. Dlatego trzeba bardzo dużego zaufania do terapeuty i jasno określonego celu.