Czy seans hipnotyczny może mieć wpływ na zmianę zachowania?

Witam, ostatnio uczestniczyłem w pokazie hipnotycznym, gdzie ludzie padali jak muchy. Dotykali takiego przedmiotu, gdzie kilka osób padło. Ja tego też dotknąłem i nic mi się nie stało. Czy jeżeli byłem cały czas świadomy to czy mogło i dotykając tego przedmiotu mogłem zostać jakoś świadomie zahipnotyzowany, czy mogło to wywrzeć na mnie jakieś zachowanie, ale zmienić moje cechy charakteru itd. Dodam jeszcze, że miałem takie dziwne uczucie jak pierwsza osoba padła, ale to chyba z nerwów.

W terapii hipnoza jest metodą pomocniczą, która opiera się na wykorzystaniu naturalnych stanów organizmu (intensywnego zaangażowania w jedną czynność). W tym sensie zatem nie stanowi rodzaju "magii" czy zabiegu, który mógłby kogoś wbrew jego woli zmienić czy zaczarować. Jeśli ma Pan wątpliwości, co do tego, co działo się w opisanym przez Pana miejscu- warto skonsultować się z psychologiem, który nie tylko wyjaśni i rozwieje wątpliwości, ale w razie potrzeby będzie mógł zaproponować konkretną pomoc.

Witam,

wiele badań jest, które pokazują w jaki sposób umysł panuje nad ciałem, np. Cannon wyjaśnia śmierć voodu - jako długotrwały i głęboki stres związany z wiarą, że czarownik ma władzę nad życiem, powoduje to pobudzenie układu współczulnego, który wpływa niekorzystnie na układ sercowo - naczyniowy, powodując zaburzenia rytmu serca i zgon.
Poniżej zamieszczam link do badań w obszarze Psychoneuroimmunologii.

Pozdrawiam serdecznie

http://astrosalus.pl/psychoneuroimmunologia.html

Witam,

Nie wiem, w jakim seansie hipnotycznym Pan uczestniczył, kto go przeprowadzał i na jakim podłożu, jednak sama hipnoza czy trans jest wykorzystywany podczas procesów terapeutycznych jako jednak z technik skupiania danej osoby na konkretnej rzeczywistości. Nie jest to żadna magia i z pewnością seans poprzez dotknięcie przedmiotu nie może zmienić Pana charakteru. Co jednak można wywnioskować z Pana opisu - zdecydowanie wpłynął na pojawienie się niepokoju i lęku.
Jeśli chodzi o korzystanie z hipnozy, proszę korzystać z usług doświadczonych psychoterapeutów, którzy ukończyli odpowiednie szkoły w tym kierunku, gdyż każda technika pracy z umysłem znajdująca się w nieodpowiednich - niespecjalistycznych rękach może zrobić wiele złego, jak w Pana przypadku - wzbudzić strach przed tym, że bez Pana zgody, ktoś coś mógł w Panu zmienić.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek