Gęsty, zalegający katar w zatokach

WITAM, potrzebuje porady, mecze się z gęstym zalegającym katarem, czuje jak zalega mi przy zatokach przynosowych, najtrudniej jest w nocy, muszę długo smarkać do momentu gdy poczuje taka ulgę w nosie, czuje ze powietrze normalnie przepływa przez nos i wtedy dopiero zasypiam a na drugi dzień znowu katar jest, jak czym psiuknę to pomaga, oczywiście nie zawsze tak mam, jest taki czas ze mam spokój ale co jakiś czas znowu problem wraca. Jest jakiś lek który mi pomoże, proszę o jakiekolwiek porady.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisany stan może być spowodowany przewlekłym zapaleniem zatok. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.