Głębokie i rozległe otarcia skóry na twarzy

corka niedzieli na sobote otarla głęboko skórę na twarzy i szyi.Przemywam twarz 3 razy dziennie octeniseptem i gazikami,córka zażywa antybiotyk.Czy gazikami mam tylko przemywać,czy pozostawiać na twarzy?Otarcia teraz są w strupach,ściągają skórę dolną powiekę.Czy otarcia powinno się nawilżacz?Córka ma 18 lat.Zgóry dziękuję z odpowiedż.

Lek. Tomasz Budlewski

Jesli zmiany sa bardzo rozległe prosze udac sie do lekarza, nie wystawiać zmian na słońce by nie powstały przebarwienia i pielęgnować jak dotychczas, chociaż jeśli już są strupy to pozwolić im odpaść, nie robić żadnych okładów.