Głośne charczenie podczas snu u 1,5-rocznego dziecka

Witam, moje 1,5 roczne dziecko od dwóch tygodni bardzo głośno charczy podczas snu, natomiast w ciągu dnia wyraźnie słychać, że ciężko oddycha przez nos i zdarza się też charczenie. Oznak choćby najmniejszego kataru brak. Zapuszczanie kropli lub soli morskiej nie pomaga. Dziecko jest zdrowe i w dobrym nastroju. Ostatnio chorowało m-c temu, ale było to raczej tylko mocniejsze przeziębienie, po którym nie ma dawno śladu. Wykluczyłabym również jako powód ,nadmiar śliny, bo ząbkowanie minęło.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proszę udać się do laryngologa, który dokładnie oceni struktury biorące udział w wytwarzaniu takich dolegliwości.
Pozdrawiam