Glucophage xr 500 z powodu insulinooporności i PCO

Witam , mam 26 lat od 3 lat zazywam Glucophage xr 500 z powodu insulinoopornosci i PCO. Wczoraj wykonalam badanie cholesterolu moj wynik to : cholesterol calkowity: 500 mg. Zawsze mialam podwyzszony cholesterol ale byly to granice ok 200. Ostatni raz badanie wykonywalam rok temu a wiec ogromna zmiana. Jestem na diecie zdrowo sie odzywiam, cwicze, oczywiscie pojde do lekarza " na zywo" ale prosze o konsultacje czy jest to czas na wprowadzenie leku czy powtorzyc test za jakis czas i zdecydowac?

Jeżeli wynik jest wyrażony w mg/dl to jest zdecydowanie za wysoki i przy zdrowej diecie wskazane jest włączenie statyny.
Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza rodzinnego lub lekarza prowadzącego