Gojenie się miejsca po ileostomii

Dwa miesiace temu mialam operacje i mam wyloniona ileostomie.dwa razy przeszlam zabieg naciecia ropnia okoloodbytowego. Teraz podczas ileostomii nadal z tego nacjecia leci zolta maz i czasai bardzo boli. Czy jezeli mam ileostomie to jest normalne,ze to miejsce po nacieciu ropnia nadal sie nie goi? Ile czasu zajmuje gojenie? Choruje na chorobe Crohna.

Witam. Wszystko zależy od rodzaju ileostomii (czasowa czy ostateczna) oraz długości obwodowej - pozostałej części jelita. Jeśli jest to 2-lufowa i do obwodowej "lufy" dostaje się treść to będzie się wydzielać. Samo jelito także produkuje niewielką ilość śluzu i to także będzie się wydzielało dołem.