Gojenie się po ekstrakcji zęba

Dziś około godziny 13 przeszedłem zabieg ekstrakcji zęba, chciałbym zadać kilka pytań jak postępować żeby nie spowolnić gojenia: -Co mogę jeść i w jaki sposób żeby niczego " nie popsuć "? - W jaki sposób myć zęby? - Co robić gdyby pojawił się bół( Do tej pory nie czuje mocnego bólu). I czego mam się wystrzegać żeby w jakiś sposób przyśpieszyć gojenie Proszę też o wszelkie porady

DO rany po usuniętym zębie proszę nie wkładać języka, nie wysysać, nie wypłukiwać. Stronę pozabiegową oszczędzamy, jemy stroną przeciwną, zęby myjemy zdroworozsądkowo. Dzień po usunięciu zęba po dużych posiłkach (śniadanie,obiad,kolacja) opłukujemy szałwią lub septosanem lub eludrilem.. i tak przez tydzień.