Gojenie się ran po usunięciu zęba

mam pytanie mialam usówane dwa zeby 2dni temu i boli mnie jeszcze dziąslo czy jest to normalne i czy moge miec duza dzióre po wyrwaniu i ile to gojenie potrwa bo mialam usówane dwa zeby jeden obok drógiego a raczej korzenie prosze mi odpisac pozdrawiam karolina

Witam!
Jeśli usuwane były dwa korzenie,to gojenie trochę potrwa,ale prawidłowo uformowany skrzep zagwarantuje prawidłowe zagojenie rany i nie powinno być żadnej dziury po wyrwaniu.
Pozdrawiam.