Gojenie się rany po usuwaniu zęba

Witam. W zeszłym tygodniu miałam usuwana dolna szóstkę,trochę jeszcze boli ale rana się goi pomału.Mam pytanie czy po wyrwaniu może znacznie podnieść sie ciśnienie? czy ma to jakiś związek??

Witam serdecznie,
Usunięcie zęba, jak i sam proces gojenia mogą wpłynąć na poziom naszego ciśnienia, jednak nie powinno to być w jakimś znaczącym stopniu.
Jeśli niepokoi nas poziom ciśnienia, warto udać się na badanie do lekarza, w celu rozwiania wątpliwości.