Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie gardła u dzieci a gorączka

Dobry wieczór. Zacznę od tego, że mój syn wieczorem w poniedziałek dostał wysokiej gorączki, która wynosiła 39 stopni. Byliśmy u pediatry i okazało się, że to wirusowe zapalenie gardła. Dziś dziecko ma gorączkę 39,5 i nie ustępuje po ibuprofenie forte. Co to może być? Czy to normalne, że w przypadku zapalenia gardła u dzieci tak długo utrzymuje się wysoka gorączka? Oprócz zapalenia gardła u dziecka martwi mnie właśnie to, że pomimo leków gorączka nie spada. Czy zapalenie gardła u dzieci zawsze tak przebiega? Nie wiem, czy powinnam jeszcze poczekać i kontynuować podawanie ibuprofenu, czy iść z dzieckiem jeszcze raz do lekarza? Czy to pewne, że to zapalenie gardła u dziecka? Może lekarz postawił błędną diagnozę i dlatego leczenie nie przynosi efektów? Bardzo proszę o poradę i podpowiedź co mam zrobić w tej sytuacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Stosowanie antybiotyków u dzieci

W infekcji bakteryjnej, kiedy normalne leki nie pomagają, lekarz może przepisać antybiotyki. Środki te zalecane są również dzieciom. Jak je stosować u najmłodszych? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Szanowna Pani,
niestety nie pisze Pani ile syn ma lat- co pomogłoby stwierdzić czy jest to np. tzw. trzydniówka. Jesli dziecko przy tak wysokiej gorączce nie reaguje na leki należy skonsultować się pilnie z lekarzem.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Bez możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, dlatego sugeruję zaufać diagnozie lekarza badającego dziecko i kontynuować leczenie ibuprofenem. Jeżeli nie nastąpi poprawa zgłosić się do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy