Gorączka, katar i problemy ze snem u niemowlęcia z zakażeniem układu moczowego

Witam! Mam 11-miesięczną córkę, rozwija się prawidłowo, niestety ostatnio 2 tygodnie temu dostała ostrego kataru, wizyta u lekarza wykluczyła infekcję bakteryjną. Po dwóch dniach od wizyty u lekarza mała dostała gorączki 39 stopni, która trwała 3 dni, później dostała wysypki na całym ciele. Ponownie wybraliśmy się do Pani doktor, uprzednio robiąc córce badanie moczu. Okazało się, że wyszła bakteria klebisiella pneumoni 10 do 5. Pani doktor przepisała baktrim na 14 dni (dodam tylko, że płuca i oskrzela osłuchowo są czyste). Podajemy baktrim, nestatynę i dikoflor. Jednak katar u mojej córci nie zniknął, pomimo nawilżania i czyszczenia noska nadal jej dokucza.

Do tego doszły problemy ze spaniem, śpi bardzo niespokojnie, wierci się kręci i budzi z płaczem. Do tej pory nawet przy ząbkowaniu nie było aż tak źle, owszem jak wychodziły ząbki, spała mniej spokojnie, ale teraz jest naprawdę źle. Dodam też, że ma od 2 tygodni gorszy apetyt. Proszę mi pomóc i napisać co może być przyczyną takiego zachowania dziecka. W dzień jest raczej spokojna, bawi się, nie mniej od kilku dni zauważyłam w niej większą potrzebę bliskości ze mną lub z mężem. Bardzo proszę o odpowiedź, czy powinno mnie to bardzo niepokoić i jak postępować.

KOBIETA, 1 LAT ponad rok temu

Witam! Zakażenie układu moczowego zostało potwierdzone mikrobiologicznie i tu nie ma wątpliwości. Jeśli jednak stan dziecka od 2 tygodni właściwie się nie poprawia, zwłaszcza jeśli gorączkuje, należy pilnie skontaktować sie z lekarzem - Panią Doktor, która leczyła córkę do tej pory - by zweryfikowała diagnozę lub udać się na izbę przyjęć szpitala/wezwać pogotowie. Pozdrawiam