Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 2 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Groźby samobójcze mamy - co robić?

Witam! Dzisiaj dzwoniła do mnie mama, że się powiesi (mama mieszka sama) - bardzo się tego przestraszyłam więc zawiadomiłam policję. Wzięto ją teraz do szpitala psychiatrycznego. Moje pytanie jest takie: czy jeżeli np. mama nie będzie chciała poddać się leczeniu to czy można to zrobić przymusowo? Jaka jest procedura? Czy lekarz może stwierdzić, że to tylko pogróżki nietrzeźwej osoby (mama lubi sobie wypić)? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, Liza.

KOBIETA ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Witam.

Jeżeli lekarz prowadzący będzie miał informacje, że Pani matka jest zagrożeniem dla siebie lub dla osób z otoczenia, pozostawi ją na oddziale szpitalnym bez jej zgody. Natomiast jeżeli zdarzyłoby się, że zostanie ona wypisana ze szpitala, może Pani złożyć wniosek do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ( na podstawie protokołu dot. interwencji policji) o przymusowe leczenie odwykowe dla matki.
Ważnym jest by pozostała pani w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym matki. Proszę również zdecydować się na wizytę u psychologa, gdyż zaistniała sytuacja jest dosyć trudna i złożona i z pewnością jest dużym obciążeniem psychicznym.

Powodzenia i pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy