Boję się, że ojczym-alkoholik w końcu mnie zabije. Gdzie to zgłosić?

Mam 18 lat. Mój ojczym jest alkoholikiem, znęca się psychicznie nad rodziną, sprawa już zostałam zgłoszona na policję, ale już za długo ta sprawa się ciągnie, ja już niekiedy nie umiem wytrzymać i nie wiem co mam ze sobą zrobić. Kiedy moja mama się z nim godzi, to ja powinnam być szczęśliwa, że w końcu się dogadali, ale jest przeciwnie - ja się wtedy nie umiem dogadać z mamą, bo wydaje mi się, że kiedy mama się z nim godzi, to mną się już wcale nie interesuje. Ale kiedy znowu są pokłóceni, to spędza ze mną aż za dużo czasu. Ja już nie umiem z nim wytrzymać ani dnia dłużej - kiedyś chciałam się otruć tabletkami, zjadłam wszystkie, które były w mieszkaniu, ale nic mi nie było. Nie umiem wytrzymać tego wyzywania od najgorszych i boję się, że mnie w końcu zabije. Kiedyś chciał mnie wyrzucić przez okno - w ostatniej chwili złapałam się parapetu. Kiedy zgłosiłam to też na policję - nic z tym nie zrobili. Gdzie mogę iść, żeby ta sprawa ruszyła szybciej? Proszę o odpowiedź, bo nie daję już sobie rady.

Witam serdecznie,
Jako osoba pełnoletnia możesz sama zgłosić wniosek w najbliższej prokuraturze o wszczęcie postępowania w sprawie znęcania psychicznego nad rodziną. Dokumentacja sporządzona przez Policję będzie dodatkowym dowodem w sprawie. Prokuratura wszczyna odpowiednie postępowanie z urzędu, po złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
W tak trudnej sytuacji potrzebujesz pomocy i wsparcia. Może Ci jej udzielić najbliższa poradnia odwykowa, terapia DDA oraz poradnia zdrowia psychicznego.
Koniecznie skorzystaj z informacji zawartych na stronie PAPRA.
Serdecznie pozdrawiam