Czy powinniśmy zgłosić taką sytuację do sądu?

Ojciec znęcał się psychicznie i fizycznie nad moją rodzina..mama wiele lat próbowała od niego odejść aż w końcu się udało. Miał już wystawiony wyrok. Teraz On zgłasza ,że to my się zachęcamy nad nim. Mieszka dalej z nami. Robi nam na zlosc. Zglosil do gminy o znecasie się . My wiele razy zglaszqlismy na policje jak robił demolowanie mieszkania. Mają założyć mu niebieska kartę. Czy powinniśmy złość sprawę do sądu o krzywdy psychicznie po latach ? Znęcał się nad naszą rodzina fizycznie i psychicznie przez wiele lat.

W takich sytuacjach warto skonsultować się z prawnikiem, aby wskazał możliwości ubiegania się o ewentualne roszczenia.