Grubościenna torbiel wypełniona płynem w wyniku USG jamy brzusznej

Witam ! Od ok. 8 lat odczuwam kujący ból w dole brzucha. dwa lata temu byłam u ginekologa, badanie USG, które zrobił nic nie wykazało. Ból nie minął. miesiąc temu zrobiłam wszystkie możliwe badania w tym USG brzucha-wynik-"grubościenna torbiel wypełniona płynem o śr. 5 cm". CA 125db Ponowne badanie ginekologiczne nic nie wykazało. Onkolog skierował mnie na tomografię, w wyniku - "w rzucie lewych przydatków konglomerat poszerzonych naczyń żylnych" moje pytanie co to może oznaczać? Pozdrawiam EWA.

To raczej nic charakterystycznego. Taka zmiana mogła powstać na podłożu przewlekłego stanu zapalnego (naciek zapalny z przekrwieniem żylnym), które Pani systematycznie przechodziła, co wyzwalało dolegliwości bólowe. Proszę z tym wynikiem bezpośrednio skonsultować się ponownie z onkologiem i ginekologiem. Oni powinni podjąc decyzje co do dalszego postępowania (zapewne obserwacja).