Płyn w podbrzuszu w wyniku USG jamy brzusznej

Na Usg brzucha wykryto u mnie Międzypętlowo w podbrzuszu wolny płyn grubości do 22mm. Czy jest się czym martwić???/

Taki płyn może świadczyć o stanie zapalnym w zakresie jelit lub częściej w tej okolicy w zakresie narządu rodnego (przydatków macicy). Trudno mi cokolwiek więcej napisać bez informacji co do objawów, badania klinicznego pacjentki. Radzę w tej sprawie skonsultować z lekarzem, który wysłał Panią na to badanie oraz ginekologiem.