Międzypętlowo rąbek wolnego płynu grubości 8mm

witam,proszę o radę opis USG córki -19 lat -wszystko w normie tylko-w prawym dole biodrowym międzypętlowo rąbek wolnego płynu grubości 8mm. w dolnej części trzonu macicy hypoechogeniczna zmiana śr.14mm-do rozważenia kontrolne USG,wizytę mamy dopiero za tydzień a zaczynam się martwić, z góry dziękuję.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaobserwowana zmiana w macicy wymaga kontaktu z ginekologiem i dalszej diagnostyki. Jakakolwiek analiza opisu badania nie może przebiegać niezależnie od oceny klinicznej. Niewielka ilość płynu nie jest stanem niebezpiecznym, lecz może mieć związek zarówno z chorobami przewodu pokarmowego, jak i ginekologicznymi, bez możliwości zbadania pacjentki, dostępu do wyników innym wykonanych badań nie można napisać nic więcej.