Niewielki naciek na wyrostku robaczkowym u 7-latki

Witam Byłam wczoraj z córka lat 7 na badaniu usg jamy brzusznej. Pod koniec wakacji trafiła do szpitala z podejrzeniem wyrostka robaczkowego,dostała kroplówki i wróciłyśmy do domu. Kilka dni temu brzuszek znowu ją bolał podałam no spe i przeszło.Na wczorajszym usg otrzymałam następujący opis: W prawym dole biodrowym wyrostek robaczkowy grubości ok 6mm z niewielkim naciekiem sieci.Węzły chłonne krezkowe powiększone do ok 14mm,bez płynu w jamie otrzewnej.Nie wiem co mam robic..Proszę o poradę

Renata GrzechociĹska

Witam.
Po przebyciu zapalenia wyrostka robaczkowego bez leczenia chirurgicznego, może pojawić się naciek tak jak w przypadku Pani córki. Naciek zazwyczaj powstaje ze zlepionych pętli jelita. Leczy się go zachowawczo. Powiększenie węzłów chłonnych jest wynikiem zapalenia, choć zawsze warto to skonsultować z pediatrą
Pozdrawiam