Gruczolak nadnercza a utrata potasu

Witam, Z powodu meczowej mnie od 5 lat utraty potasu zostałam skierowana na tomografie komputerowa. W opisie napisano gruczolak lewego nadnercza 2-2,5cm densyjnosc 12 jH. Czy ta dwunastka oznacza ze to moze być złośliwa zmiana?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zasadniczo densyjność ponizej 10 jH najczęściej oznacza zmianę łagodną, powyżej 20 jH moze mieć charakter złośliwy, między 10 a 20 jest grupa pośrednia, rozmiar guza jest niewielki (poniżej 3 cm przemawia za zmiana łagodną), w Pani przypadku konieczna będzie na pewno diagnostyka hormonala czy guz nie wydziela i na tej podstawie decyzja co do leczenia.
Pozdrawiam