Grudka nad pępkiem

Jakiś rok temu wyszła mi mała grudka widoczna zaraz nad pępkiem. Na początku zastanawiałam się co to, a później zapomniałam o tym, jednak do teraz, gdy mniej więcej po roku zaczęła mnie boleć. Miałam kiedyś kolczyka w pępku i myślałam, że to od tego, ale chyba raczej nie. Ta grudka znajduje się zaraz nad pępkiem i jest widoczna na brzuchu. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Co to może być? Bardzo proszę o odpisanie.

Dziękuję!

Witam!

Na podstawie samego opisu trudno jest wskazać chociażby podejrzewaną przyczynę. Z uwagi na ból, który towarzyszy zmianie można podejrzewać komponentę zapalną. W opisanej sytuacji warto zgłosić się do dermatologa lub lekarza rodzinnego w celu dokładnej oceny zmiany skórnej. Bez badania fizykalnego nie można powiedzieć nic więcej o charakterze zmiany. Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!