Otarcie na łokciu u 5-miesięcznej dziewczynki a reakcja alergiczna

witam chciałam ponowić moje pytanko odnośnie otarcia w okolicy łokcia ,które znajduje się już od tyg.u mojej 5-miesięcznej córeczki,czy może mieć to związek np.z alergią na jakis produkt np.kupcze ciasto ,które jadłam właśnie w tym okresie ,wcześniej córcia nie miała żadych problemów,a jem przecież produkty mleczne tylko w małych ilościach bo gdyby to była alergia na mleko to chyba znacznie wcześniej by wyszła-od ponad miesiaca podaje jej równiez słoiczki może ktorys z produktów ją uczulił ?

Zmiany alergiczne na skórze jeśli są to zmiany AZS to : grudka na podłożu rumieniowym , w miejscach typowych ( tutaj bardziej zgięcie łokciowe niż łokieć ), ze świądem, występujące przewlekle ( nawracające ).
Zmiany skórne trudno opisać rodziców w sposób fachowy. Lepiej pokazać je specjaliście.