Grudki w oczach po stosowaniu soczewek

Dzień dobry, miesiąc temu byłem u okulisty na kontrolę wzroku. Okazało się, że mam na oczach "grudki" (tak zostały nazwane przez okulistę), które oznaczały prawdopodobnie uczulenie na któryś ze składników płynu do soczewek. Przez miesiąc zapuszczałem krople oraz dostałem zalecenie zmiany płynu do soczewek, jednak nie wiem, który ze składników mógł mnie uczulać? Czym mam się kierować przy wyborze innego płynu? Czy są jakieś specjalne płyny dla alergików? Pozdrawiam.

Alergia na płyny często się wiąże ze złą lub niewłaściwą pielęgnacją soczewek, przenoszeniem itp. Nie ma idealnego płynu, poza tym do soczewek np. Johnsona kompatybilny jest Opti Free, a nie inny. Nie da się poradzić przez internet. POzdrawiam