Grupa krwi u dziecka

Mam pytanie, czy jeżeli matka dziecka ma grupę krwi 0 Rh- (ujemną) a ojciec dziecka A1 rh -(ujemną) to czy dziecko może mieć grupę krwi jednego z rodziców ale 0 rh+ (dodatnim) ?

Redakcja abcZdrowie

Jeśli oboje rodzice są Rh ujemni to ich dziecko musi także byc Rh ujemne. Jeśli chodzi zaś o układ grupowy ABO, to rodzice z grupami O i A mogą miec dziecko z grupą A lub O.Zatem państwa dziecko będzie miało grupę A lub O, i zawsze Rh ujemny(jest to cecha recesywna).