Grupy krwi rodziców a planowanie ciąży

Witam Proszę mi napisać ,jeżeli kobieta ma RH- a mężczyzna RH+ pierwsze dziecko ma grupę krwi O + jeżeli para planuje drugie dziecko jakie badanie powinna wykonać kobieta .Z góry dziękuję za odpowiedz.

Witam. Na początku ciąży kobieta powinna znać grupę krwi swoją oraz ojca dziecka. Dalsze badania będzie zlecał ginekolog w miarę upływu ciąży.