Grzybica a jedzenie drożdży

Jestem leczony z grzybicy organizmu,robią mi sie zajady i piję pary razy dziennie 1/5 kostki drożdży rozpuszczonych w wodzie. Znikaja mi dzięki temu zajady i suchość skóry wywołana schorzeniem. Czy w ten sposób nie odżywiam grzybicy? Bo wiem,że cukru np. powinienem unikać
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie zaleca się ich stosowania drożdży u osób chorujących na infekcje wywołaną grzybami Candida sp. gdyż mogą być dla nich pożywką. Nie umiem powiedzieć jak to się ma w Pana konkretnym przypadku (z powodu jakiej infekcji grzybiczej jest Pan leczony) więc polecam konsultację z Pana dermatologiem. Być może w Pana przypadku kożyści ze stosowania drożdży są istotniejsze niż ich działania niepożądane.