Grzybica czy przeczulenie?

Jestem kobietą i mam 18 lat, nie współżyję. Zauważyłam, że w każdym miesiącu kilka dni przed miesiączką moja wydzielina zagęszcza się tak mocno, że jest pozlepiana w kulki i niepłynna (jak ktoś to tu wcześniej określił - przypomina trochę ser), gdy tylko dostane okres wszystko wraca do normy aż do natępnych 2 dni przed okresem. Czy to normalne, czy objaw jakiejś choroby? Dodam, że nic mnie nie swędzi ani nie piecze, nie jest nic zaczerwienione oraz wydzielina pachnie neutralnie, a i śluź "płodny" jest przezroczyzty, wygląda jak kurze białko. A i dodam, że do ginekologa idę dopiero za 2 miesiące - takie są terminy ;/

Witam serdecznie.

Opisywane przez Panią zmiany prawdopodobnie są objawem grzybicy. Rzeczywiście śluz zmienia swoją konsystencję w przebiegu cyklu i po owulacji może być gęstszy i biały,  jednak nie powinien on mieć takiego wyglądu, jaki Pani opisuje. Jednak bez badania nie da się jednoznacznie udzielić odpowiedzi ani zalecić leczenia. Proponuję spróbować włączyć pałeczki kwasu mlekowego, i jeżeli to możliwe, przyspieszyć wizytę u lekarza.

Pozdrawiam.