Grzybica języka po antybiotykoterapii

Dzien dobry znalalzlem praktycznie identyczne objawy jak u mnie podaje link https://portal.abczdrowie.pl/pytania/bialy-nalot-na-jezyku-i-guzki-w-gardle-u-palacza tez mialem lekki nalot zawsze a po antybiotykoterapi zeszlo mi to jezyk zrobil si ejakby malinowy i wrazliwy na cieplo i cos piekacego nie pale jak by co. Czy to napewno grzybica jezeli nie ma mnalotu bialego ani zadnych plamek tylko wlasnie czerwony jezyk taki gladki jakby skore z niego zdarl. Prosze o pomoc ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Pana objawy moga świadczyć zarówno o grzybicy jak i o niedoborach witaminowych, szczególnie z grupy B (B12), radzę udać się do lekarza.
Pozdrawiam