Grzybica pachwin a dieta

Witam serdecznie. Mam stwierdzoną grzybicę pachwin. Używałem różnych kremów i maści (klotrimazol, lamisillat, terbiderm i najskuteczniejszy laticort CH) i trochę pomagają, ale grzybica powraca. Moje pytanie jest następujące: czy przy grzybicy pachwin jest pomocne stosowanie diety przeciwgrzybiczej? Sporo forów przejrzałem, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź. Mam 23 lata.
23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Najczęściej grzybica nawraca w przypadku osłabienia organizmu i spadku odporności. Może powinien Pan sprawdzić, czy to nie jest powdem nawracających infekcji grzybiczych. Może warto oznaczyć morfologię, poziom cukru, zrobić badanie moczu, a jeżeli miał Pan przygodne stosunki seksualne, także badanie w kierunku HIV. Warto również poprzez dietę i wysiłek fizyczny zadbać o poprawę stanu naszego zdrowia. Jeżeli jest Pan narażony na dużą ilość stresu, również może to wpływać na spadek odporności.

Jeżeli chodzi o rodzaj diety, to powinny to być posiłki zawierające dużą ilość warzyw i owoców, produktów mlecznych, ryb, chudego mięsa z ograniczeniem cukrów prostych i tłuszczy nasyconych (słodycze, ciasta, tłuste wędliny, mięsa).

Podsumowując, zalecam wprowadzenie zdrowego trybu życia z dietą różnorodną i bogatą w witaminy, regularny wysiłek fizyczny, wysypianie się i, jeżeli tylko jest to możliwe, ograniczenie stresów.

Pozdrawiam serdecznie.