Nawracająca grzybica prącia?

Witam serdecznie. W 2008 roku przechodziłem chemioterapię wg. protokołu EP a następnie w 2009 chemioterapię wg. protokołu TIP w związku z rozpoznaniem C62. Po ostatnim leczeniu zmagam się prawdopodobnie z nawracającymi grzybicami prącia (napletka). Napletek najpierw obrzmiewa, a następnie złuszczaniu ulega naskórek napletka i żołędzia. Stosowanie miejscowe maści C*** przynosi wyraźną poprawę ale nie na dłużej niż 2-3 tygodnie. Co mam zrobić w takim przypadku. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
W Pana przypadku niestety trzeba sie liczyć z częstymi nawrotami chorób, które atakują w przypadku obniżonej odporności, a wśród nich są grzybice. Musi Pan spróbować zwiększyć swoją odporność poprzez stosowanie zrównoważonej diety (ubogiej w cukry proste i tłuszcze nasycone), unikanie używek, jeżeli to możliwe stresów, prowadzenie usystematyzowanego trybu życia. Jeżeli Pan współżyje warto zastosować leczenie u Partnerki, nawet jeżeli nie ma objawów.
Pozdrawiam.