Grzybica po chemioterapii - co robić?

Po II chemii indukcyjnej mama dostała grzybicę jamy ustnej, nic nie może jeść ani pić. Bierze M*** i pędzluje, ale jak na razie nic nie pomaga. Kiedy może nastąpić poprawa? Do szpitala nie chce iść a jest bardzo słaba. Jak mogę jej pomóc?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Kandydoza jamy ustnej może stanowić powikłanie chemioterapii jak również może wynikać z osłabienia układu odpornościowego.

Po zastosowaniu odpowiedniego leczenia efekt powinien być widoczny w ciągu ok. tygodnia.
Jeśli po zużyciu zalecanej ilości preparatu nie będzie widoczna ewidentna poprawa to należy zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu zweryfikowania leczenia. Być może zostaną przepisane silniejsze leki.

Redakcja abcZdrowie.pl