Grzybica pochwy a antykoncepcja

Od dwóch lat stosuję antykoncepcję hormonalną, a od 3 miesięcy męczę się z grzybicą pochwy. Lekarz zapisuje mi różne leki, ale wszystko wraca. Nie wiem, co robić. Myślałam o rzuceniu antykoncepcji hormonalnej, bo czytałam, że od tego grzyb też może się pojawić. Problem w tym, że hormony muszę brać i tak, bo jak nic nie biorę, to nie mam okresu, dlatego myślałam o stosowaniu zwykłych hormonów. Może wtedy grzybica pochwy by ustąpiła? Poradźcie, bo nie wiem, co robić.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam!

Rzeczywiście antykoncepcja hormonalna może być powodem nawrotów grzybicy. W przypadku uporczywej grzybicy warto odstawić hormony, z drugiej strony Pani potrzebuje pigułek w związku z zaburzeniami miesiączkowania... Powinna Pani porozmawiać ze swoim ginekologiem i wspólnie z nim ocenić, co jest dla Pani bardziej korzystne - odstawienie pigułek, czy dalsze ich zażywanie.

Pozdrawiam!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty