Grzybica pochwy - czy może zatrzymać miesiączkę?

Witam, mam problem. Mianowicie podejrzewam iż mam grzybicę pochwy... nie jestem jeszcze tego pewna, bo wizytę mam na kwiecień, ale objawy się wszystkie zgadzają... ale czy grzybica pochwy może zatrzymać krwawienie miesiączkowe? Powinnam dostać miesiączkę 22 lutego :( Proszę o pomoc :*
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie, grzybica nie ma wpływu na regularność cykli miesięcznych. Polecam artykuł o grzybicy pochwy w naszym portalu: http://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy. Opóźnienie może wynikać np. ze stresu (ten sprzyja też obniżeniu odporności i tym samym rozwojowi zakażeń, tj. grzybica) lub z zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam serdecznie!