Grzybica ucha zewnętrznego - jak leczyć?

Mam pytanie odnośnie mojego zdrowia. Diagnoza lekarska brzmi grzybica ucha zewnętrznego, błona bębenkowa w całości i nienaruszona, z wymazu wyszła candida glabrata poj kol. i staphylococcus spp. koaulaozujemny liczny. Problemy zaczęły się od września od zapalenia ucha środkowego i wzięciu 3 antybiotyków w ciągu 2 miesięcy a skończyło się na grzybicy. Zaznaczam, że nigdy wcześniej nie chorowałam ani nie miałam grzybicy. Brałam o*** i smarowałam ucho e***. Skupiam się na zwalczaniu środkami tego grzyba oprócz leków biorę bardziej naturalne specyfiki jak czosnek, srebro koloidalne ,wyciąg z grejpfruta, olejek herbaciany, ale czy nie powinnam zwalczać też tej bakterii, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o niej. Czy jest ona tak samo niebezpieczna jak ten rodzaj grzyba? Bardzo proszę o poradę bo już nie wiem co mam robić. Będę wdzięczna za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Bakteria o którą Pani pyta generalnie nie jest chorobotwórcza, stąd brak leczenia. Proszę utrzymać dotychczasową terapię, spokojnie wyleczyć grzybicę, która prawdopodobnie jest spowodowana spadkiem odporności w wyniku infekcji i stosowanych antybiotyków.

Jeżeli po ustąpieniu dolegliwości spowodowanych przez grzyba, dolegliwości nadal będa się powtarzały konieczna  będzie ponowna wizyta u lekarza i prawdopodobnie powtórzenie posiewu.
Proszę zadbać również o swoją dietę, wzbogacić ją w witaminy i minerały, należy unikać cukrów prostych oraz tłuszczy nasyconych.

Pozdrawiam