Gula w gardle i ścisk w klatce piersiowej przy refluksowym zapaleniu żołądka

Dzięń dobry mam na imię Sylwia. Mam od paru miesięcy problem z nieprzyjemnym uczuciem w gardle. Czuje jak bym miała tam jakąś gulę a w dodatku ściska mnie w klatce piersiowej. Kilka dni temu mialam wrażenie że mój język jest spuchnięty i ciężko mi się oddychało. Muszę też powiedzieć ze byłam rok temu u lekarza stwierdził refluksowe zapalenie żołądka, ale nie miałam żadnych badań. Leki mi pomagały ale od jakiegoś czasu nic nie pomagają. Nie wiem co to jest. Proszę o pomoc. Co mam robić.

Aby konkretnie zdiagnozować ten problem należałoby wykonać gastroskopię. Najlepiej w tej sprawie byłoby jeszcze bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.