Guz gładkokonturowany litotorbielowaty w okolicy skroniowo ciemieniowej w MR głowy

Proszę o interpretację MR głowy: guz gładkokonturowany litotorbielowaty w okolicy skroniowo ciemieniowej 6,3x6x4,5cm z obrzękiem dookoła guza. Ucisk na komorę boczną i ciało modzelowate z przesunięciem struktur o 0,5cm w prawo. Cechy ekspansji:zaciśnięcie i wyrównanie rowków zwojowych lewej półkuli. Pojedyncze ogniska naczyniopochodne widoczne w istocie białej płatów czołowych. Poza tym bez zmian.

Proszę pilnie zgłosić się do neurologa lub neurochirurga. Taki obraz wymaga podania leków przeciwobrzękowych, a decyzja co do leczenia operacyjnego należy do neurochirurga.